صفحه 4 از 6 ... 23456
نمایش نتایج: از 151 به 200 از 267

موضوع: جایز بودن نگاه به دختر هنگام خواستگاری

21263
  1. بالا | پست 151

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : نگاه کردن به دختر هنگام خواستگاری تا چه حد جایز است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    یا علی ادم از ازدواج نکردن بمیره تیکه تیکه شه ولی با یه ادم اینطوری ازدواج نکنه چقد احکام رو بد تفسیر میکنید !
    خوب شما تفسیر درستشو بگو
    ویرایش توسط Experience : 05-10-2016 در ساعت 11:25 PM

2. بالا | پست 152

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,487 بار در 1,290 پست
    میزان امتیاز
    12

من نظر شخصیم اینه که از ازدواج سنتی خوشم نمیاد یعنی اول باید قبلش همو دیده باشیم بعد بیاد خاستگاری نه اینکه تازه تو جلسه خاستگاری بخوات منو ببینه یا من اونو ببینم و تازه اونموقع بخوات منو برانداز کنه و به نظرم اینقدر اخلاقو تفاهمو مهمه که دیگه این توش گمه

3. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 153

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

حد و مرز نگاه در این جلسه
    دین مبین اسلام که برای لحظه لحظه ی آدمی برنامه دارد و انسان را با تمام حساسیت ها و روحیاتش درک میکند ،در این موقعیت هم ما را تنها نگذاشته و به ما دستور العمل هایی داده است.
    در اینجا به چند استفتاء از مراجع عظام تقلید راجع به نگاه در خواستگاری می پردازیم تا نظر دقیق اسلام را بهتر بدانیم :
    پرسش1 : در چه صورت می توان به چهره ،گردن وموهای دختری که قصد ازدواج با او را داریم ،نگاه کنیم؟
    همه مراجع : نگاه به دختر مورد نظر ، با شرایط ذیل جایز است :
    1-به قصد لذت و ریبه نباشد (هرچند بداند بانگاه ، لذت قهری پیدا شود )
    2- برای آگاهی از وضع جسمانی دختر باشد ( پس اگر از حال او آگاه است ، نگاه به او جایز نیست )
    3- مانعی از ازدواج در میان نباشد
    4- احتمال بدهد دختر او را رد نمی کند.
    پرسش 2 :مرد تا چه اندازه میتواند به بدن زن ، هنگام خواستگاری نگاه کند ( البته با رعایت شرایط خاص خود )؟
    آیات عظام امام ،خامنه ای، فاضل : می تواند به بدن دختر نگاه کند ؛ هرچند احتیاط مستحب است که تنها به دست و صورت و پاها ، مو و مقداری از بدن ( مانند گردن وبالای سینه ) اکتفا کند .
    آیات عظام بهجت ، تبریزی ، سیستانی و مکارم : تنها میتواند به دست و صورت ، پاها ، مو و مقداری از بدن (مانند گردن و بالای سینه ) دختر نگاه کند . پرسش ها و پاسخ ،احکام ازدواج ،21،ص46
    در روایتی از پیامبر اکرم در این باب این گونه آمده :
    *رسول اکرم (ص) فرمودند : دیدن زن قبل از ازدواج باعث امید و سازش و توافق بیشتر است

5. 2 کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 154

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    تشکر شده 434 بار در 239 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها

ارتباط زن و مرد نامحرم در اسلام با ظرائف و حساسیت های بسیاری همراه است و همواره در قرآن کریم و احادیث ائمه اطهار(ع) مسلمانان از نگاه و صحبت با نامحرمان برحذر داشته شده اند. قرآن کریم در آیه 5 سوره مائده و آیه 25 سوره نساء زنان و مردان را از برقراری روابط دوستانه و غیرضروری با جنس مخالف منع کرده است و از همین رو باید در مسأله ارتباط با نامحرم نهایت دقت و توجه را به خرج داد.

اما خواستگاری یکی از زمانی هایی است که انسان برای انتخاب همسر و همراه آینده خود ناگریز از نگاه و صحبت با نامحرم می شود، بنابراین باید در این هنگام به نفس خود مسلط بوده و از حد و حدود آشنایی و روابط قبل از ازدواج آگاه باشد. فقها و علمای دینی برای نگاه به نامحرم در جلسات خواستگاری چهار شرط را بیان کرده اند، اول اینکه به قصد لذت و ریبه نباشد، دوم براى آگاهى از وضع جسمانى او باشد، سوم مانعى از ازدواج در میان نباشد و آخر اینکه احتمال بدهد كه دختر او را رد نمى كند. اما نگاه کردن به دختر در زمان خواستگاری تا چه حدی مجاز و شرعی است؟ پاسخ مراجع عظام تقلید را در این زمینه با هم می خوانیم:

امام خمینی(ره) و آیت الله خامنه ای:
    كسی كه می‌خواهد با زنی ازدواج نماید برای اطلاع و آگاهی از او می‌تواند به صورت، دست، مو و محاسن او بدون قصد لذّت نگاه كند ـ اگر چه قهراً لذّت حاصل شود ـ مشروط بر اینكه اولاً اطلاع و آگاهی قبلی نداشته باشد و ثانیاً علم نداشته باشد كه به او جواب ردّ می‌دهند.

آیت‌الله مکارم شیرازی:
    سؤال: اینکه خواستگاران مختلف درخواست نمایند که دختر مورد نظر خود را با لباس نازک مشاهده نمایند، این مساله برای پسری که از دختران متعدد خواستگاری می کند چه حکمی دارد؟ برای دخترانی نیز که در معرض خواستگاران متعدد قرار می گیرند چگونه است؟
    جواب: درخواست خواستگاران برای مشاهده دختران مورد نظر با لباس نازک شرعاً مانعی ندارد ولی این کار تنها در صورتی مجاز است که طرفین بر مسائل دیگر ازدواج توافق کرده باشند نه این که پسران برخیزند و اندام نیمه برهنه دختران متعدد را به عنوان خواستگار مشاهده کنند

آیت‌الله بهجت:
    نگاه کردن مرد به صورت زنی که می‌خواهد با او ازدواج کند جایز است، به شرط آنکه بداند که مانع شرعی از ازدواج با او نیست و احتمال هم بدهد که زن ازدواج را قبول می‌کند و احتمال بدهد که با این نگاه کردن اطلاع تازه‌ای پیدا می‌کند. و با این شرایط، نگاه کردن فقط برای این مرد جایز است، اگرچه چند مرتبه باشد، بلکه چنین نگاه کردنی برای جلوگیری از نزاع بعد از عقد، مستحب نیز هست و اجازه زن هم در آن لازم نیست، و بنابر اظهر نگاه کردن به مو و محاسن دیگر آن زن هم با همین شرایط جایز است. و وجهی دارد که زن هم بتواند به مردی که می‌خواهد با او ازدواج کند با شرایطی که گفته شد نگاه کند.

آیات عظام تبریزى و سیستانى:
    تنها مى تواند به دست و صورت، پاها، مو و مقدارى از بدن (مانند گردن و بالاى سینه ) دختر نگاه كند.

آیت‌الله صافى:
    بنا بر احتیاط واجب، تنها به صورت و دست ها تا مچ اكتفا كند.

آیت‌الله نورى همدانی:
    مى تواند به دست و صورت، پاها، مو و مقدارى از بدن (مانند گردن و بالاى سینه ) دختر نگاه كند و اگر نتواند از خصوصیات سایر بدن، از روى لباس آگاهى پیدا كند، نگاه به تمام بدن جایز است.
    من مکارم رو قبول دارم بخاطر فتواش در مورد رایتل که خیلی آگاه و سریع و با دلیل عمل کرد. اول قبولش نداشتم مخصوصا در مورد رایتل. چون دلایلش رو نمی دونستم. اما بعدش فهمیدم خیلی کار خوبی کرد. چون خیلی دلیل داشت که نباید رایتل تصویری میشد.

اما در مورد این فتواش باید یکم فک کرد. اینطور نیست که الکی نظر داده باشه. باید فهمید که منظورش چیه. به نظر میاد که از نوع جملاتش جوری بشه فهمید که پسر حتما باید با دختر ازدواج کنه وگرنه نمیشه. به نظر من درخواستش کاملا ایراد داره. دیدن ناگهانی ایراد نداره واسه هیچ کس و درخواستی تا قبل از عقد کاملا ایراد داره.. درخواست از دختر که با لباس نازک ببینتش. بعدش هم. لباس نازک با عریان شدن زیاد فرقی نداره. بهتره که مکارم دلایلشو میگفت که چرا این چیزا رو گفت. همه چی رو مثل رایتل که آدم خودش نمیفهمه. با لباس نازک و... ینی چی؟

من کاملا مخالف نظر درخواستی مکارمم. درسته مرجع تقلیدمه ولی هر حرفش رو قبول نمی کنم و به شدت با حرفای بی منطقش برخورد می کنم. همین الان دارم به سامانه 10000100 پیامک میدم و میگم و اگه دلیلشو بهم نگن دیگه مکارم رو مرجع تقلید نمی دونم و به شدت باهاش مخالفت می کنم. هر کی میخواد باشه، باشه. اصلا میرم خواستگاری نوه اش......
    ویرایش توسط ashkan1 : 05-11-2016 در ساعت 02:11 AM

7. بالا | پست 155

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    منظور از لباس نازک چیه؟

یعنی همه حرف ها زده شده پسر می تونه بگه چادر بردار تا اندامت ببینم !! ؟خب بعد دیدن به دلش نشست اونوقت بگه از اندام و تیپ و قیافه ات خوششم نیومده دختر بهش بر می خوره!!! چجوری پا پس بکشه؟

محاسن دقیقا کجاس!!!
    آره منم مخالفم. به نظرم امروز که دیگه هر کسی هر حرفی رو قبول نمی کنه و اعتماد کم شده حتی اعتماد ما... باید دلیل بیارن. حداقل بگن از کجا فهمیدن همچین احکامی رو. من به سامانه مکارم اس دادم. البته تو سامانه دلایلش رو نمی گن. ولی زیرش نوشتم اگه نگین من به شدت باهاتون مخالفت می کن

8. کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 156

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

یه نکته مهم پیدا ککردم و اون اینه که ازش سوال شد و پاسخ داد. ینی تو رساله معمولیش نباید باشه تا مردم فکر مخالفت به سرشون نزنه. همچنین شاید تفسیرش سخت بوده و دلایلش و شرایطش و به خاطر همین نگفته.

منم به خاطر همین سخت بودن شرایط درست بودن چنین درخواستی میگم بنا بر احتاط واجب کاملا اشکال داره. تازه. مکارم نمی دونه که خیلی از جاها احتیاط میزنه و اینجا هم باید بزنه؟

10. بالا | پست 157

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

اصلا من با ازدواج با این شرایط کاملا مخالفم. درسته میگن باید دختر تو چش خوشگل باشه ولی تا این حد و درخواست پوشیدن لباس نازک چرا باید داده بشه؟؟؟ واسه اینکه یه وقت عیبی نداشته باشه؟ چه نوع عیبی؟ نقص حرکتی؟ یا اینکه استاندارداش رعایت نشده باشه و .... نباشه؟

به شدت با این درخواست مخالفم. به شدت. من دلایل زیادی واسه رد این درخواست دارم و فقط میتونم احتمال بدم که شرایط زیادی، خیلیییی زیاد باید دست به دست هم بدن تا همچین چیزی اشکال نداشته باشه. مکارم دلیل نیاری من می دونم با تو

به شدت مخالف

11. بالا | پست 158

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan1 نمایش پست ها
    اصلا من با ازدواج با این شرایط کاملا مخالفم. درسته میگن باید دختر تو چش خوشگل باشه ولی تا این حد و درخواست پوشیدن لباس نازک چرا باید داده بشه؟؟؟ واسه اینکه یه وقت عیبی نداشته باشه؟ چه نوع عیبی؟ نقص حرکتی؟ یا اینکه استاندارداش رعایت نشده باشه و .... نباشه؟

به شدت با این درخواست مخالفم. به شدت. من دلایل زیادی واسه رد این درخواست دارم و فقط میتونم احتمال بدم که شرایط زیادی، خیلیییی زیاد باید دست به دست هم بدن تا همچین چیزی اشکال نداشته باشه. مکارم دلیل نیاری من می دونم با تو

به شدت مخالف
    وقتی همه مراجع چنین فتوایی دادن، حدیثهای زیادی هم به وضوح میشه در این مورد پیدا کرد، شما به جای به شدت مخالف بودن اعتقاداتتو درست کن.

لازم نیست شما از مراجع جلو بزنی، همین که گفتن رو عمل کن.

تازه اگر چنین اجازه ای داده نشده بود الآن داشتین میگفتین چرا اجازه ندادن و ما بدون دیدن دختر چطور باهاش ازدواج کنیم؟

12. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 159

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

اگه بگن اندام خانم دیده بشه اشکالی نداره، یه عده میگن وا، دیگه چی؟ حیا کجا رفته؟

اگه بگن اندام خانم دیده نشه. باز یه عده میگن مگه میشه؟ اگه عیب و ایرادی داشت چی؟

خب تو روایات هم گفتن ایرادی نداره. اتفاقا جلسه خواستگاری جاییه که دختر باید محاسنش رو عرضه کنه دیگه.
    چرا از خدا مومن تر شدیم؟
    میخواد خوشتون بیاد، میخواد نیاد. به سلیقه من و شما که نیست. گفتن ایراد نداره، شما ناراحتی، نگاه نکن. به بقیه چکار داری؟

حالا الان اینهمه دختر با ارایش های انچنانی و لباسهای تنگ و بدن نما تو خیابونا می چرخن. کسی هم قرار نیست خواستگاری شون کنه. اون ایراد نداره.
    اون وقت اون بدبختی که واقعا قصد ازدواج داره و پا پیش میذاره، به فرض هم که دختره رو دید و خوشش نیومد، خونش مباح شد؟

عقل هم خوب چیزیه والا.

14. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 160

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

آره منم مخالفم. به نظرم امروز که دیگه هر کسی هر حرفی رو قبول نمی کنه و اعتماد کم شده حتی اعتماد ما... باید دلیل بیارن. حداقل بگن از کجا فهمیدن همچین احکامی رو. من به سامانه مکارم اس دادم. البته تو سامانه دلایلش رو نمی گن. ولی زیرش نوشتم اگه نگین من به شدت باهاتون مخالفت می کن
    نه داداش من مخالف نیستم بلکه سوالم این بود که منظور اش از لباس نازک چیه؟ و تا چه حد نازک !! واینکه محاسن دختر کجا میشه می خواستم بدونم.
    وگرنه کسی که چندین سال در مورد دین تحقیق کرده و چند صد کتاب فقهی و تفسیر قران و..... مطالعه کرده وداره نظر میده مطمینا اگر قصد قرض نداشته باشه فتوا نمی ده که باعث فساد بشه.

هر کس هم باید به فتوا مرجع تقلید کنه به قولی فردا روز قیامت هم یقه همون مرجع می گیرند اگر فتوا اش ایراد داشت و ما درست عمل کرده باشیم.

16. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 161

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط defeated نمایش پست ها
    وقتی همه مراجع چنین فتوایی دادن، حدیثهای زیادی هم به وضوح میشه در این مورد پیدا کرد، شما به جای به شدت مخالف بودن اعتقاداتتو درست کن.

لازم نیست شما از مراجع جلو بزنی، همین که گفتن رو عمل کن.

تازه اگر چنین اجازه ای داده نشده بود الآن داشتین میگفتین چرا اجازه ندادن و ما بدون دیدن دختر چطور باهاش ازدواج کنیم؟
    من اصلا ازدواج در صورتی که نیاز جنسی هدف خیلی دیگه اصلی ازدواج باشه رو کاملا اشتباه می دونم. وقتی نود و نه درصد هدف های من بدون نگاه کردن به بدنش حل و فصل میشه و میشه فهمید که این دختر میتونه این نود و نه درصد هدف من رو به سرانجام خوبی برسونه دیگه اون هدف جنسی که هدف اصلی نباید باشه رو با دیدن همون قیافش و قوی بودن یا ضعیف بودنش میشه فهمید و نیازی به این نیست که این حرکتا زده بشه. اگه حدیثی هست با ذکر منبع بگو و اگه هم بقیه ی مراجع گفتن بگو. اگه دلیل و شرط نیارن هیچکدومشون رو قبول نمی کنم.
    ویرایش توسط ashkan1 : 05-11-2016 در ساعت 10:32 AM

18. کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 162

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نه داداش من مخالف نیستم بلکه سوالم این بود که منظور اش از لباس نازک چیه؟ و تا چه حد نازک !! واینکه محاسن دختر کجا میشه می خواستم بدونم.
    وگرنه کسی که چندین سال در مورد دین تحقیق کرده و چند صد کتاب فقهی و تفسیر قران و..... مطالعه کرده وداره نظر میده مطمینا اگر قصد قرض نداشته باشه فتوا نمی ده که باعث فساد بشه.

هر کس هم باید به فتوا مرجع تقلید کنه به قولی فردا روز قیامت هم یقه همون مرجع می گیرند اگر فتوا اش ایراد داشت و ما درست عمل کرده باشیم.
    اره. منم گفتم حتما باید دلیلی داشته باشه. ولی باید این دلایل گفته بشه تو این دوره زمونه. من به شدت با نگفتن دلیل مخالفم و هر طور باشه پیگیری می کنم و شرایط دقیقی باید داشته باشه و اگه کسی بهم جواب نده میرم خواستگاری دختر و نوه شون و چنین درخواستی رو انجام میدم. همینطوری که نمیشه. البته بعضی از عربا که فتواهای مسخره می دن گفتن که میتونی دختر رو عریان ببینی که با هزار دلیل نقض شده.

20. بالا | پست 163

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : جایز بودن نگاه به دختر هنگام خواستگاری

در ضمن داخل ازین رساله معمولیا چنین چیزی پیدا نمیشه و فقط در صورت پرسش شاید پاسخ بدن که شرعا مانعی نداره.

21. بالا | پست 164

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    اگه بگن اندام خانم دیده بشه اشکالی نداره، یه عده میگن وا، دیگه چی؟ حیا کجا رفته؟

اگه بگن اندام خانم دیده نشه. باز یه عده میگن مگه میشه؟ اگه عیب و ایرادی داشت چی؟

خب تو روایات هم گفتن ایرادی نداره. اتفاقا جلسه خواستگاری جاییه که دختر باید محاسنش رو عرضه کنه دیگه.
    چرا از خدا مومن تر شدیم؟
    میخواد خوشتون بیاد، میخواد نیاد. به سلیقه من و شما که نیست. گفتن ایراد نداره، شما ناراحتی، نگاه نکن. به بقیه چکار داری؟

حالا الان اینهمه دختر با ارایش های انچنانی و لباسهای تنگ و بدن نما تو خیابونا می چرخن. کسی هم قرار نیست خواستگاری شون کنه. اون ایراد نداره.
    اون وقت اون بدبختی که واقعا قصد ازدواج داره و پا پیش میذاره، به فرض هم که دختره رو دید و خوشش نیومد، خونش مباح شد؟

عقل هم خوب چیزیه والا.
    کسی نیست که این کار و بکنه چون هدف کسی شهوت و .. نیست که بیاد به دختره بگه لباساتو در آر ببینم میتونی بهم حال بدی یا نه.... این هدف برای ازدواج کاملا اشتباهه. ازدواج واسه کنترل غریزه جنسی باشه و نه واسه شهوت و ... اگه هم واسه شهوت پرستی و ... باشه بعد یکی دو ماه عادی میشه. حتی اگه استاندارد ترین دختر دنیا رو بدن بهش. حتی اگه فلان دختر رو بدن بهش. باید آموزش داده باشه که این اهداف ازدواج نیست که بیایم دختر رو بکنیم عروسک جنسی و...

البته من فک نکنم نگاه کردن به هدف اینکه ببینیم استاندارد هست یا نه باشه. چون اگه به این هدف باشه با قوانین دیگه کاملا نقض میشه.

گفتم باید شرایط و دلایلش کاملا و دقیق ذکر بشه.

22. 2 کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 165

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

به نظرم که کلن این حرفا عملی نمیشه چون فرض یکی به من این حرفو بزنه من که برا خودم اینهمه غرور شخصیت دارم با گفتن این حرف خیلی بهم برمیخوره و خودم همون موقع جواب منفی رو میدم و پسرو ازخونمون میکنم بیرون حتی اگه تفاهم هم باهاش داشته باشم ازین حرف اصلا خوشم نمیاد بهتره پسرا این درخواستا رو مستقیم نخوان و در طول نامزادی خودشون بفهمن

24. بالا | پست 166

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

اره. منم گفتم حتما باید دلیلی داشته باشه. ولی باید این دلایل گفته بشه تو این دوره زمونه. من به شدت با نگفتن دلیل مخالفم و هر طور باشه پیگیری می کنم و شرایط دقیقی باید داشته باشه و اگه کسی بهم جواب نده میرم خواستگاری دختر و نوه شون و چنین درخواستی رو انجام میدم. همینطوری که نمیشه. البته بعضی از عربا که فتواهای مسخره می دن گفتن که میتونی دختر رو عریان ببینی که با هزار دلیل نقض شده.
    اشکان جان ارمانی فکر کردن خوبه ولی در حد معقول اش، دنیا می شه مقید به اصول بود و شاد هم بود.

خب ازدواج یک جنبه مادی هم و احساس رضایت داشتن هم هست دیگه.

خب رفتم خواستگاری دختر از نظر اخلاق و ادب و خانواده و...عالی باشه ولی قیافه اش به دلم نشینه باهاش ازدواج کنم این زندگی نمی شه که!!

25. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 167

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    به نظرم که کلن این حرفا عملی نمیشه چون فرض یکی به من این حرفو بزنه من که برا خودم اینهمه غرور شخصیت دارم با گفتن این حرف خیلی بهم برمیخوره و خودم همون موقع جواب منفی رو میدم و پسرو ازخونمون میکنم بیرون حتی اگه تفاهم هم باهاش داشته باشم ازین حرف اصلا خوشم نمیاد بهتره پسرا این درخواستا رو مستقیم نخوان و در طول نامزادی خودشون بفهمن
    شما مگه متاهل نبودید ؟

خب چرا باید بر خوره بعد عقد پسر از اندامت خوششت نیاد و این زمینه سردی و طلاق بشه خوبه!!

اینم بیشتر به دخترای چادری صدق می کنه که تناسب بدنی و چاق و لاغری اش چندان قابل تشخیص نیست.

خب بعضی چیز ها غریضی هست مرد ها هم خانومش به دل نشینه ازش سرد می شه!!

27. بالا | پست 168

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 358 بار در 251 پست
    میزان امتیاز
    9

ما که نفهمیدیم درستش چیه الان برداشت من اینطوری شد که زمانی میشه به طرف نگاه کرد که احتمال بدی منجر به ازدواج میشه خوب تو روز اول که میری از کجا بفهمی میشه یا نه پس اصلا بهش نگاه نمیکنی؟من موندم واقعا درستش چیه با یکدسته دیگه معتقدن چون قصد ازدواجه باید نگاه کنی وهیچ گناهی نداره
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

28. بالا | پست 169

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

شما مگه متاهل نبودید ؟

خب چرا باید بر خوره بعد عقد پسر از اندامت خوششت نیاد و این زمینه سردی و طلاق بشه خوبه!!

اینم بیشتر به دخترای چادری صدق می کنه که تناسب بدنی و چاق و لاغری اش چندان قابل تشخیص نیست.

خب بعضی چیز ها غریضی هست مرد ها هم خانومش به دل نشینه ازش سرد می شه!!
    فعلن که نیمه گمشدمو پیدا نکردم معلوم نیست اون شوهر آینده دیوونم داره چکار میکنه که هنوز نیومده
    نامزادی برا همین گذاشتن در طول نامزادی معمولا یه صیغه محرمیت برای اینکه دو نفر بتونن باهم بیرون برن و حداقل مو رو ببینن و دست همو بتونن بگیرن خونده میشه در طول این مدت میتونه بفهمه با گفتنش فقط به شخصیت آدم توهین میشه

29. بالا | پست 170

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

فعلن که نیمه گمشدمو پیدا نکردم معلوم نیست اون شوهر آینده دیوونم داره چکار میکنه که هنوز نیومده
    نامزادی برا همین گذاشتن در طول نامزادی معمولا یه صیغه محرمیت برای اینکه دو نفر بتونن باهم بیرون برن و حداقل مو رو ببینن و دست همو بتونن بگیرن خونده میشه در طول این مدت میتونه بفهمه با گفتنش فقط به شخصیت آدم توهین میشه
    خب خواستگاری این کار می کنند حداقل ظاهرش ببینه پسندید نامزدی و صیغه محرمیت و غیره خونده بشه....
    ان شاءالله که پیداش میشه !! شاید داره الان کار می کنه و پول جمع می کنه تا بهونه براش نیاری

30. بالا | پست 171

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

خب خواستگاری این کار می کنند حداقل ظاهرش ببینه پسندید نامزدی و صیغه محرمیت و غیره خونده بشه....
    ان شاءالله که پیداش میشه !! شاید داره الان کار می کنه و پول جمع می کنه تا بهونه براش نیاری
    خب اینکه که مراجع میگن پسر حق داره درخواست بده که مثلا بدن دخترو ببینه در زمانی بود که دیگه دوره نامزادی تموم شده دیگه همه ی حرفا زده شده و رفتو آمدا انجام شده اونموقع مراجع گفتن که میتونه ببینه نه همون جلسه اول خاستگاری منم میگم تو که قراره در جلسه آخر خاستگاری که فرداش عروسیه بدن دخترو ببینی در طول نامزادی به طور غیر مستقیم سرو کله دخترو میبینی دیگه چه نیازی به گفتن داره بدتر دختره ازت منزجز میشه. میتونی امتحان کنی خودت خواهی فهمید من چی میگم

31. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 172

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

خب اینکه که مراجع میگن پسر حق داره درخواست بده که مثلا بدن دخترو ببینه در زمانی بود که دیگه دوره نامزادی تموم شده دیگه همه ی حرفا زده شده و رفتو آمدا انجام شده اونموقع مراجع گفتن که میتونه ببینه نه همون جلسه اول خاستگاری منم میگم تو که قراره در جلسه آخر خاستگاری که فرداش عروسیه بدن دخترو ببینی در طول نامزادی به طور غیر مستقیم سرو کله دخترو میبینی دیگه چه نیازی به گفتن داره بدتر دختره ازت منزجز میشه. میتونی امتحان کنی خودت خواهی فهمید من چی میگم
    این سایت یک خوبی داشت یاد گرفتم اینم اینکه موقع ازدواج باید خجالت بزاری کنار هر چی برات مهم هست باید پرسید حالا بهش برمی خوره بخوره، نهایت اش به ازدواج ختم نمیشه ولی بهتر از اینکه بعد ازدواج بخواهی بسوزی و بسازی.

بهتون بر نخوره ولی دخترا عیب خودشون به چشمشون نمی اید ولی به پسرا می رسه بزرگ میشه از هر نظر.

اینم پسر موقع خواستگاری حق اش ببینه و مراسم عروسی دید بین اون ادم مگه می تونه بگه من ازش تیپ اش و ظاهرش خوشم نمی اید!!

الحمد الله تا صیغه خونده میشه طرف می چسبون بهش بخواهد هم بگه نمی خواهم باید نصف مهریه بده!!

33. بالا | پست 173

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

این سایت یک خوبی داشت یاد گرفتم اینم اینکه موقع ازدواج باید خجالت بزاری کنار هر چی برات مهم هست باید پرسید حالا بهش برمی خوره بخوره، نهایت اش به ازدواج ختم نمیشه ولی بهتر از اینکه بعد ازدواج بخواهی بسوزی و بسازی.

بهتون بر نخوره ولی دخترا عیب خودشون به چشمشون نمی اید ولی به پسرا می رسه بزرگ میشه از هر نظر.

اینم پسر موقع خواستگاری حق اش ببینه و مراسم عروسی دید بین اون ادم مگه می تونه بگه من ازش تیپ اش و ظاهرش خوشم نمی اید!!

الحمد الله تا صیغه خونده میشه طرف می چسبون بهش بخواهد هم بگه نمی خواهم باید نصف مهریه بده!!
    فکر کنم یه برداشت اشتباهی از متن اول صفحه کردی. تو میتونی در اخرین جلسه خاستگاری نه اولین جلسه خاستکاری این درخواستو بکنی پس بازم مجبوری صبر کنی تا نامزادی تموم بشه بعدش اونموقع بگی .

34. بالا | پست 174

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

فکر کنم یه برداشت اشتباهی از متن اول صفحه کردی. تو میتونی در اخرین جلسه خاستگاری نه اولین جلسه خاستکاری این درخواستو بکنی پس بازم مجبوری صبر کنی تا نامزادی تموم بشه بعدش اونموقع بگی .
    منم کی گفتم جلسه اول اینکار می کنه!! جلسه اخر خواستگاری باید انجام بده تا قبل اینکه بساط نامزدی و غیره تدارک ببیند.

35. بالا | پست 175

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

منم کی گفتم جلسه اول اینکار می کنه!! جلسه اخر خواستگاری باید انجام بده تا قبل اینکه بساط نامزدی و غیره تدارک ببیند.
    از نظر من جلسه آخر خاستگاری برابر است با زمانی که دوره نامزادی تموم شده . چون گفته زمانی جایز هست که دیده بشه که دونفر از همه لحاظ همو پسندیدین و تفاهم دارن که فهمیدن اینکه دو نفر باهم تفاهم دارن یانه فقط بعد از طی دوران نامزادی مشخص میشه نه قبلش . حالا دلت خواست بگو شاید دختره قبول کرد ولی احتمالشم بده که ممکنه به بدترین شکل از خونشون بیرونت کنن

36. بالا | پست 176

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

از نظر من جلسه آخر خاستگاری برابر است با زمانی که دوره نامزادی تموم شده . چون گفته زمانی جایز هست که دیده بشه که دونفر از همه لحاظ همو پسندیدین و تفاهم دارن که فهمیدن اینکه دو نفر باهم تفاهم دارن یانه فقط بعد از طی دوران نامزادی مشخص میشه نه قبلش . حالا دلت خواست بگو شاید دختره قبول کرد ولی احتمالشم بده که ممکنه به بدترین شکل از خونشون بیرونت کنن
    رسم رسوم شما نمی دونم ، اینجا خواستگاری چند جلسه و جلسه اخر با حضور تیر وطایفه انجام میشه دختر و پسر میرند اتاق برای اخرین بار حرف های اخر بزنند اگه توافق رسیدند فرداش می رند برای ازمایش قبل ازدواج و خرید و... بعد صیغه محرمیت خونده میشه و برای چند ماه یا سال به عنوان نامزدی و بعد که شرایط فراهم شد میرن خونه بخت .(البته الان بیشتر خصوصی برگزار میشه و پسر و دختر خونه یا بیرون حرف های اولیه میزنند و تا وقتی دختر پسر به توافق نرسیدند به فامیل نمی گند واگر رسیدن خواستگاری رسمی با حضور تیر و طایفه برگزار می شه)

37. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 177

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

رسم رسوم شما نمی دونم ، اینجا خواستگاری چند جلسه و جلسه اخر با حضور تیر وطایفه انجام میشه دختر و پسر میرند اتاق برای اخرین بار حرف های اخر بزنند اگه توافق رسیدند فرداش می رند برای ازمایش قبل ازدواج و خرید و... بعد صیغه محرمیت خونده میشه و برای چند ماه یا سال به عنوان نامزدی و بعد که شرایط فراهم شد میرن خونه بخت .(البته الان بیشتر خصوصی برگزار میشه و پسر و دختر خونه یا بیرون حرف های اولیه میزنند و تا وقتی دختر پسر به توافق نرسیدند به فامیل نمی گند واگر رسیدن خواستگاری رسمی با حضور تیر و طایفه برگزار می شه)

حق با شماست حالا فکرش میکنم میبینم هر کسی اگه هر چیزی که براش مهمه بدونه همون جلسه اخرخاستگاری بیان کنه بدون رودرباسی شاید بهتر باشه ولی همون حدی که اسلام جایز شمرده . ولی من خودم بازم از روش نیمه سنتی خوشم میاد یعنی قبلش همو در یه محیط علمی یا کاری دیده باشیم بعد بیاد خاستگاری اینجوری هر دو طرفم راحتر میتونن درخواستاشون عنوان کنن چون همو تا حدی میشناسن

39. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 178

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

ولی در نهایت اگه همون اول دو نفر با نگاه اول به دل هم نشستن تا اخرشم میشینه و یقین دارم اصلا به مرحله ای هم نمیرسه که دونفر بخوان اینقدر به جزییات توجه کنن چون هر چی بیشتر دقیق بشی، بیشتر حساس تر و سختگیرتر میشی ومطنن هیچ کس کامل نیست شاید من به فرض از مرد خوش هیکلو قد بلندو خوش سیما خوشم بیاد و دلیل نمیشه شخصی که یکی از این ملاکای منو نداشته باشه ولی باهاش تفاهم داشته باشم و اخلاقش بسیار زیبا باشه بخوام باهاش ازدواج نکنم . فقط میخام بگم اگه طرف به دلت نشست همین کافیه و بیشتر اخلاقو تفاهموو رفتار طرف ملاک قرار بده

41. بالا | پست 179

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

اشکان جان ارمانی فکر کردن خوبه ولی در حد معقول اش، دنیا می شه مقید به اصول بود و شاد هم بود.

خب ازدواج یک جنبه مادی هم و احساس رضایت داشتن هم هست دیگه.

خب رفتم خواستگاری دختر از نظر اخلاق و ادب و خانواده و...عالی باشه ولی قیافه اش به دلم نشینه باهاش ازدواج کنم این زندگی نمی شه که!!
    آره. موافقم.

منم خوشگل دوس دارم. ولی خوشگل بودن نیاز نیست لباس در بیاره... اون .... بودنه. استاندارد صورت رعایت شده باشه کافیه دیگه نیاز به استاندارد های دیگه نیست اونجور و نباید هدف باشه....
    ویرایش توسط ashkan1 : 05-11-2016 در ساعت 03:27 PM

42. کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 180

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب شما تفسیر درستشو بگو
    هدف از ازدواج به کمال رسیدنه وبا این تفاسیر که شما میکنی فکرمیکنم فقط به فکر نیاز های مادی هستی اسلام هیچ وقت حرمت ادم رو با پول که میگید عوض نمیکه البته این نظر شماس فکرو نمیشه تغیر داد فقط اینقدر راحت توهین نکنید بین همه ی انسان ها زشت وزیبا وجود داره ما حق نداریم اونارو مسخره کنیم وبگیم حال بهم زنن شما حودت حوریه بهشتی هستی یا یوسف؟

44. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 181

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

هدف از ازدواج به کمال رسیدنه وبا این تفاسیر که شما میکنی فکرمیکنم فقط به فکر نیاز های مادی هستی اسلام هیچ وقت حرمت ادم رو با پول که میگید عوض نمیکه البته این نظر شماس فکرو نمیشه تغیر داد فقط اینقدر راحت توهین نکنید بین همه ی انسان ها زشت وزیبا وجود داره ما حق نداریم اونارو مسخره کنیم وبگیم حال بهم زنن شما حودت حوریه بهشتی هستی یا یوسف؟
    من یوزارسیف هستم ای بانوی پاک دامن

46. بالا | پست 182

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

من یوزارسیف هستم ای بانوی پاک دامن
    افکارتون که به کاهنان معبد بیشتر شبیه.

47. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 183

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

افکارتون که به کاهنان معبد بیشتر شبیه.
    مدتهای فراوان یوزارسیف بوده ام اما از نیکوکاری بهره ای نبردم.

در نهایت دانستم برای اینکه بتوان میان گرگها زیست کرد، لاجرم باید به هیبت گرگها درآمد.

49. بالا | پست 184

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

مدتهای فراوان یوزارسیف بوده ام اما از نیکوکاری بهره ای نبردم.

در نهایت دانستم برای اینکه بتوان میان گرگها زیست کرد، لاجرم باید به هیبت گرگها درآمد.
    اورین!ا ی یوزارسیف بجای گفتن سخنان بیهوده وهجو روحت را تعالی بخش .طبیب برای خروج جن بدپیله وخیره از بدن شما دارویی اماده کرده ان را تناول بفرمایید تا دیگه پست ننویسید

50. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 185

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

اورین!ا ی یوزارسیف بجای گفتن سخنان بیهوده وهجو روحت را تعالی بخش .طبیب برای خروج جن بدپیله وخیره از بدن شما دارویی اماده کرده ان را تناول بفرمایید تا دیگه پست ننویسید
    شما هستید که با طینتی پست به دنیا پا گذارده اید.

52. بالا | پست 186

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها

چرا از خدا مومن تر شدیم؟

عقل هم خوب چیزیه والا.

ایول اینو دارمت.

چرا واقعا مردم تا این حد کوتاه فکرن؟

53. بالا | پست 187

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    هعیییییی من که بابام گفت حق ندارید برید تو اتاق صحبت کنید فقط از تو جمع رفتیم اونطرفتر

حالا انگار میخواست تو اتاق چیکارم کنه
    خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخ

حداقل تونستید حرف زنید یا اونم نتونستید!!! یک بچه هم وسط قرار داده بودند؟؟

54. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 188

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

دوستان همه نظرات حتی نظرات مخالف برای من قبل احترامه .

این نکته رو باید متذکر بشم

شما هر وقت با خانمی به توافق رسیدید .

در جلسه پایانی میتونید با یک صیغه دو ساعته که تلفنی هم خونده میشه البته با حضور وموافقت خانواده ها عروس رو بدون چادر ببینید .

البته تو بوق و کرنا نکنید .
    فقط محاسن عروس رو دید بزنید نه بیشتر

خوشبخت باشید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

56. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 189

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخ

حداقل تونستید حرف زنید یا اونم نتونستید!!! یک بچه هم وسط قرار داده بودند؟؟
    آره دیگه صحبتامونو کردیم

نه بچه ای وسطمون نزاشتن البته اگه هم میزاشتن هی میفرستادمش پی نخود سیاه

58. 3 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 190

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

ایول اینو دارمت.

خواهش میکنم شما دوتا دیگه از ادب وروشن فکری حرف نزنید که من خودمو تو چاه میندازم!درمورد روایات کامل بخونید با همه ی شرایطش بعد اونارو با رشد فرهنگی جامعه تطابق بدین بعد پا منبر سخنرانی کنید.

60. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 191

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

ایول اینو دارمت.

خواهش میکنم شما دیگه از وروشن فکری حرف نزنید که من خودمو تو چاه میندازم!درمورد روایات کامل بخونید با همه ی شرایطش بعد اونارو با رشد فرهنگی جامعه تطابق بدین بعد پا منبر سخنرانی کنید.

62. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 192

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

خواهش میکنم شما دیگه از وروشن فکری حرف نزنید که من خودمو تو چاه میندازم!درمورد روایات کامل بخونید با همه ی شرایطش بعد اونارو با رشد فرهنگی جامعه تطابق بدین بعد پا منبر سخنرانی کنید.
    همین الانشم توی چاهی.

کدوم رشد فرهنگی جامعه؟

تا جایی که ما میدونیم جامعه افت فرهنگی کرده نه رشد.

64. بالا | پست 193

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

اگه من تو چاهم تو توی هسته ی زمینی!

65. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

66. بالا | پست 194

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

همین الانشم توی چاهی.
    اگه من تو چاهم تو توی هسته ی زمینی!

67. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

68. بالا | پست 195

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

همین الانشم توی چاهی.

کدوم رشد فرهنگی جامعه؟

تا جایی که ما میدونیم جامعه افت فرهنگی کرده نه رشد.
    منظورم از رشد اینه ما با عربای متعصب دوران پیامبر فرق داریم

69. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

70. بالا | پست 196

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

منظورم از رشد اینه ما با عربای متعصب دوران پیامبر فرق داریم
    چه فرقی داری شما هم که همون لجاجتها رو داری.

71. بالا | پست 197

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

شما مثل اونایی چون عربام همیشه برای رسیدن به منافعشون زن هارو پایین میارن چه از لحاظ حقوقی چه شخصیتی

72. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

73. بالا | پست 198

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

چه فرقی داری شما هم که همون لجاجتها رو داری.
    شما مثل اونایی چون عربام همیشه برای رسیدن به منافعشون زن هارو پایین میارن چه از لحاظ حقوقی چه شخصیتی

74. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

75. بالا | پست 199

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

زن باید پایین باشه اما نه از لحاظ حقوق انسانی بلکه از لحاظ حیطه اختیارات.

هر چقدم سعی کنید خودتونو بالا بگیرید و به مردها بی محلی کنید، شب که هوا تاریک شد، همتون از ترس پشت مردها پناه میگیرید.

اینه فرق بین مرد و زن.

76. بالا | پست 200

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

یه زن میتونه بدون مرد زندگی کنه ولی یه مرد نمیتونه!پس اینچا کی محتاج تره؟ایا؟

77. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 4 از 6 ... 23456

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)